Instagram gizli hesap ve profilleri görme işlemleri bir çok kullanıcının stalk yaparak izlemek istediği insanlar için aradığı bir yöntemdir. Bu yöntemler genelde instagram gizlilik sözleşmesini ihlal ettiği için kısa bir süre sonra engellenmektedir. Yasalar gereği bir kullanıcının hesabında gizlilik aktif ise, o kullanıcının içeriklerini almak yasaktır. Instagram koşulları gereğincede eğer hesabın gizliliği aktif ise, kişiye takip isteği göndermelisiniz. Takip isteği gönderdiğiniz kişi isteğinizi kabul edene kadar ise görmenizi engellemektedir.

Instagram gizli hesap ve profilleri görme
Instagram gizli hesap ve profilleri görme

Postegro uygulaması bu alanda baya isim yapmış olmasına rağmen, instagram tarafından devamlı engellenmektedir. Bu uygulamaların asıl amaçları şu şekilde işler;

  • Uygulamayı yükler ve hesabınız ile giriş yaparsınız.
  • Uygulama sizin hesabınızın tüm içeriğini hafızasına alır.
  • Gizli hesaba bakacağınız kişiyi takip edenlerden uygulamaya dahil olan var mı kontrol eder.
  • Eğer gizli hesabına bakmak istediğiniz kişiyi takip eden kullanıcı uygulamaya dahil ise, hesabındaki gizli içeriğe ulaşabilirsiniz. Fakat eğer yok ise maalesef erişemezsiniz.

Unutmayın ki bu tarz uygulamalara dahil olarak aslında kendi hesabınızın da gizliliğini kaldırmış olmaktasınız.

İnstagram sayesinde bir çok kişi bir birini takip ederek etkileşim içerisinde olmayı başarmaktadır. Bu kişiler arasında yer alan özelliklerden en önemlisi ayın platformda buluşmak diyebiliriz. Avantajlı çıkmak ve her zaman istediğiniz etkileşimi almanız için de bir o kadar beğeni ve takipçi sayınızın önemli olduğunu hatırlatmak isteriz. Sizlere artı bir değer katacak olan İnstagram profil bilgileri ve üst düzey yenilikler ile birlikte avantajlardan hemen yararlanabilirsiniz. Sitemizde sunulan imkanlar dahilinde İnstagram’ın her alanında hizmet veridğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz. İnstagram hesaplarınız üzerinden denk gelmeniz ya da bir başkasının ilgi çekici profil olarak sizleri görmesi de son derece önemli bir konudur. Gizliliğe önem veren kişilerin profillerini herkese açık ya da sadece arkadaşlarıma açık şekilde kapatabilmeleri de önemli riskleri beraberinde getirmektedir. Özellikle keşfet butonu sayesinde bir başkasının ilgi odağı olarak rahatsız edilebilir ya da öğrenmek istediğiniz fakat takip etmediğiniz birinin profilini görüntlemeniz gereken durumlar olabilir. Bu aşamada insanların akıllarına direk İnstagram kapatlı profili görme konusu gelmektedir. Önem niteliği yüksek olan bu konu bir çok kullanıcı tarafından gizli olarak işaretlenmektedir.

İnstagram Kullanımındaki Temel Seçimler

İnstagram kullanımı esnasında karşınıza bu konu üzerinden 2 temel seçim hakkı sunulur. Bunlardan birisi herkese açık olarak işaretlemek ve profilinizi tüm dünyada sizleri takip eden yada etmeyen hereks tarafından aynı şekilde görmeniz anlamını taşımaktadır. Bir diğer seçenek ise Özel kullanım olarak geçmektedir. Bu seçenekte ise sadece izin verilen kullanıcılar tarafından hesaplara ve içeriklere erişim sağlaması mümkün olabilmektedir. Bu aşamada sizleri takip etmeyen ya da izin vermediğiniz bir kullanıcının sizlerin hesaplarını görmesi pek mümkün değildir. Uyarı olarka ise “Bu hesabı ya da içeriği görmek için kullanıcıyı takip et” şeklinde bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz. Bu uyarı ise kişi sizin takip etmenize onay verdiği andan itibaren ortadan kaybolur ve erişim sağlanmış olur.

İnstagram Kapalı Profil Görmek Konusunda Yardım

İnstagram hesaplarınızdan birinin profilini görmek için çeşitli yöntemler vardır. Öncelikli olarak kişiyle doğrudan iletişime geçerek gerçekten tanıyor olduğunuzu ve takip isteğinizi onaylaması gerektiğini söyleyebilirsiniz. Karşı taraftaki kişi sizlere onay verdiği andan itibaren zaten bütün hesabı ve içeriğini görmeniz mümkün olabilmektedir.

Sahte hesap ise diğer bir konudur ve kullanıcının yakın arkadaşlarını tahmin etme mantığı ile birlikte sizlerin de aynı isimde bir hesap açarak takip isteği göndermeniz sonucunda gerçekleşebilmektedir. Biliyorsunuz ki pek etik bir davranış olmadığı gibi kesin bir çözüm olmadığının sizlerde farkındasınızdır. Bir erkeği takip etmeniz gerekiyorsa bir kadın profili ile ona takip istediğinde bulunmak daha etkili ve kolay bir yöntem olabilmektedir. Bir kadın hesabı için de yine kadın hesabı zararsız ve her hangi bir sorun teşkil etmeyeceği anlamında daha etkili olabilmektedir. Ama yine de bizleri kişi ile doğrudan temasa geçerek erişiminize izin vermeniz gerektiği yönündedir. Diğer türlü kuralları biz sizlere ne kadar söylesek ve fikir versek dahil yine de etik olmadığının altını çizmek istiyoruz.

Privateinstagramviewer adında bir profil görüntüleme aracından da sizlere bahsetmeden konumuzu sonlandırmayalım. İnstagram üzerindeki profilleri görmenize olanak tanıyan bu site ve sistem sayesinde yine hesaplara kolay bir şekilde erişme imkanınız olduğu gibi eski tarihli hesaplara ulaşmak daha yüksek bir ihtimalden ibarettir. Bu ihtimal dahilinde şansınızı deneyebilir ve İnstagram hesabını görüntülemek istediğiniz kişinin profil bağlantısını bu sisteme girerek avantaj yakalayabilirsiniz.